• Wpisów: 56
  • Średnio co: 18 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 21:38
  • Licznik odwiedzin: 3 786 / 1060 dni
 
haniula51
 

Hej, siema, z tej strony Tajemnicza z Pomysłami, a to jest można by powiedzieć specjalny wpis, który odbędzie się może raz w miesiącu lub rzadziej, albowiem to będzie recenzja o książce jak się domyślacie ,,Prawdodziejka".

UWAGA! SĄ SPOILERY!!
Historia opowiada o dwóch dziewczynach, które są więziosiostrami. Safi fon Hastel (chyba tak się pisze, nwm, poprawcie mnie jak źle napisałam nazwisko) i Iseult. Pierwsza ma blond włosy i jest jedyną Prawdodziejką na czaroziemiach, lecz druga ma czarne włosy i nie wiadomo jaką ma moc, ludność z jej jakby obozu, myślą że jest jak to jeden z nich nazwał ,,Lalkarką", ona w to nie wierzy, i byłoby najlepiej by się nie dowiedziała jaką ma moc, lecz to nie jest ich problem, albowiem goni ich krwiodziej, ma za zadanie zabić jedną z ich, ale się nie udaje gdyby nie wiatrodziej, lecz i tak ich goni. Safi i Iseult pragną tylko wolności, bezpieczeństwa, ale się zbliżają niespokojne czasy, pokój na czaroziemi już zbliża się końca, wojny coraz bliżej, niektórzy posuną się za daleko by dopaść prawdodziejkę.

Historia jest dobrze napisana, jest to jedna z najlepszych powieści fantastycznych jakich przeczytałam w ostatnim czasie, a akurat bardzo dużo czytam fantastyki, lekko się czyta, książka dobrze obmyślana, i dobrze wykonana, jest tylko chyba wersja okładkowa miękka, ale to nie jest problem, bo dobrze się trzyma, i ma skrzydełka jak to nazywają inni. Dla miłośników fantastyki, powinni obowiązkowo to wykupić, ja się nie zawiodłam, naprawdę dobrą książką jest. Ma wyjść drugi tom o tytule ,,Wiatrodziej" po angielsku wyszła chyba już w styczniu, albo wyjdzie w lutym, ale po polsku możemy się zapewnię poczekać aż do marca, zanim to wszystko przetłumaczą, to zajmie im trochę czasu. I co to tyle z mojej strony, aktualnie czytam ,,Chemia naszych serc", i ,,Krąg", więc możecie się doczekać do marca, bo ja wolno czytam, i mam jeszcze dużo zajęć więc pewnie w tym miesiącu jeszcze nie zdążę, ale się postaram. I to tyle z mojej strony, nie mogę się doczekać na wasze zdanie o czym wy tak myślicie o tej książce, jeśli przeczytaliście. Do zobaczenia
Pozdrawia TzP.

15416070_1112391498879848_1744801326_n.jpg

Nie możesz dodać komentarza.